Леонид Гапеев

Про таке

Ось і сталося те, про що давно вже відверто говорили чиновники та громадські активісти. Запровадити обов’язкову вакцинацію у профільному МОЗ вирішили з «початківців»: держслужбовців та працівників держорганів, а також працівників фактично усіх освітніх закладів.
/
Цифровізація суспільно значимих процесів, їх переведення з традиційно паперового в електронний формат документообігу, торкнулася й оформлення листків непрацездатності. Урядовою постановою від 17 квітня 2019 р.
/
Ще донедавна на загальнодержавному рівні діяв правопросвітницький проект «Я маю право!» Але керівники держави змінювались і чомусь скасовували суспільно корисні ініціативи своїх попередників. І ось тепер маємо нововведення.
/
Атестація для кожного працюючого є важливим етапом у роботі та подальшій кар’єрі. Серед наших читачів є чимало педагогічних працівників. Початок нового навчального року дає час подумати про атестацію. Як до неї завчасно підготуватися та в окремих випадках зменшити фінансові витрати на курсах підвищення кваліфікації?
/
Дуже часто після смерті когось із родичів заявники-спадкоємці звертаються до нотаріусів, щоби оформити свідоцтво про право на спадщину. Це необхідно робити, якщо успадковуєте якісь об’єкти нерухомого майна. Чому питання спадкування стали однією із найскладніших тем для пересічних громадян?
/
За історичними даними раніше у зміст професії нотаріуса було покладено ідею ведення легких безконфліктних справ із клієнтом. Проте, сучасні реалії свідчать про зовсім протилежне! Рано чи пізно, хоча би раз у житті кожному з нас доведеться звернутися до нотаріуса, навіть поїхавши до іншого міста.
/
Закон «Про основні засади молодіжної політики» та «Національна молодіжна стратегія до 2030 року», судячи зі змісту цих нормативних актів, мають створити нові можливості для самореалізації молоді у різних сферах сучасного життя.
/
Після того як набув чинності Закон від 19 березня 2021 року № 1349-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1349-20#Text) Нацбанк окремою своєю постанов
/
Нарешті відбулася дуже позитивна подія з правової точки зору, на яку так довго чекало суспільство.
/
Через обмеження економічного характеру, коли через пандемію доходи більшості наших співвітчизинків значно знизилися, у цю літню спеку варто подумати про безпеку відпочинку в рідній Україні.
/
Нині у спекотну літню пору наші читачі часто замислюються про закордонні туристичні подорожі. На що одразу слід звернути увагу потенційним споживачам туристичних послуг? Як поводять себе деякі туроператори і які можливі ризики й страждання туристів? Про це та інше дізнаємося докладніше.
/
Військовий обов’язок віднедавна доповнено службою українських громадян у запасі, її проходженням у військовому резерві. Які основні особливості цієї держслужби визначено в оновленому Законі 2021 року «Про військовий обов'язок і військову службу»? Які соціальні гарантії закріплено за резервістами за їх місцем роботи?
/
Останнім часом пересічні громадяни настільки звикли заповнювати різні анкети, подавати чимало інформації до різних державних органів та приватних організацій, що рідко замислюються про захист своїх персональних даних.
/
Після тривалого падіння рівня життя та зростання цін, суцільних змін у сфері субсидій не на користь пересічних громадян настав час подумати про інші способи цілком законної економії.
/
Маємо урядове нововведення. Замість ліквідованої Державної соціальної служби постановою Кабміну від 26 серпня 2020 р. № 783 (із змінами) затверджено «Положення  про Національну соціальну сервісну службу України». Також в областях діятимуть головні управління Нацсоцслужби як територіальні органи.
/
Найскладніше сіяти добре й вічне серед молоді та їхніх батьків, коли на голови вчителів деякі управлінці скидають купу недостовірної інформації і «завдань». Уявіть ситуацію, коли під час методичної наради педагогам розповідають про те, що незабаром має відбутися інституційний аудит.
/
Після набрання чинності Закону від 5 лютого 2021 року № 1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» з 10 червня 2021 року облік працюючих розпочнеться в електронній формі. Що відбуватиметься із нині діючими трудовими книжками?
/
В умовах триваючої медичної реформи, коли будь-який візит до лікаря (лікаря сімейного або дитячого педіатра) різного профілю в межах поліклініки вашого обслуговування ретельно документується, з нас продовжують вимагати та «просити» гроші за УЗІ та інші обстеження. Чи можна, взагалі, це вважати законним явищем? Звичайно, ні.
/
Тривалі карантинні реалії вплинули на сферу трудового законодавства. Нарешті парламентарі внесли відповідні зміни до Кодексу законів про працю. Дистанційна робота тепер стає цілком легальним явищем в українському соціумі. Закон діє! Чимало запитань у наших читачів пролунали стосовно особливостей такої роботи.
/
Сьогодні в умовах коронавірусної епідемії відсутність профілактичних щеплень може стати проблемою для батьків дитини у школі чи ліцеї, якщо почитати свіже рішення Верховного Суду України. Отож, без зайвого нагнітання емоцій з точки зору Закону спробуємо розібратися у різних ситуаціях.
/