Донбас український

Про таке

20 серпня, біля стадіону Рекорд (в минулому «Автоскло») пройшов фестиваль української культури «Вільний степ», який був приурочений до 30-ї річниці відновлення Незалежності України.
/
Це списки періоду масового заселення донецьких степів після знищення в 1775 році Вольностей Запорозьких російською царицею Катериною Другою. Землі Вольностей були окуповані і роздані царськими урядовцями поміщикам з умовою заселення мало населених запорожцями степів.
/
Я так хотів туди попасти. Попав, але так замало.
/
Як ми писали, нова костянтинівська влада приємно вражає своїм українством. Всі офіційні заходи - принципове мовою, учасників АТО щиро підтримують, на День пам'яті Кіборгів схилили голови перед їх пам’ятником – це не просто, як раніше, на сайті написати.
/
На жаль на День Соборності ще був "локдаун", тому масові заходи в місті не проводилися. А дехто з культ та освітробітників, навіть, зрадив - не треба робити те, що не сприймає ні душа, ні серце.
/
На жаль, сьогодні, на День Соборності, коли "локдаун" ще не закінчився, заходи офіційне проводити не можна. Але все рівне містяне відмітили це видатне та надзвичайно символічне свято. 
/
Василь Андрійович Гайворонський давно став важливою постаттю української Донечини. Його 115 річчя відмітили в обласній адміністрації та Костянтинівській міськраді: https://kultura.dn.gov.ua/ua/news/katalog-donechchina
/
14жовтня учасники АТО, патріоти України, що мешкають в Костянтинівці, як і по всій країні, відзначили свято Захисників України, Покрова, День заснування УПА.
/
В цю неділю ми відвідали краєзнавчий музей у Веролюбівці, де з дивуванням побачили великий розділ, присвячений одному з відомих людей нашого краю, якого можна сміло занести до "екскурсійного обєкту УКРАЇНСЬКЕ КОРІННЯ ДОНЕЧЧИНИ". Це Анатолій Федь.
/
В тих вишиванках думи і пісні, Про щастя мрії, туга за синами, Тривога вічна, гарні дні ясні, До Бога звернення — молитва мами.
/
Що для тебе вишиванка? - відповіді на це питання відомих людей Костянтинівки ви прочитаєте в настуному номері "Провінції.
/
Каждый раз, открывая для себя новую, украинскую Константиновку, удивляемся инициативе и энергии наших людей. За 6 лет войны, казалось бы, мы узнали и написали о многих наиболее интересных местных воинах АТО. Ан нет.
/
Коренному константиновцу Геннадию Анатольевичу Попелюскому сейчас 60. В 2014-м году после освобождения города от рашистов он сразу решил пойти защищать Украину и родную Донеччину от этой напасти. Но получилось не сразу.
/
Його мати Євдокія приїхала у грудні 1944 року з війни до сестри у Нелєпівку (Іванопільска сільрада) щоб народити тут дитину. “Побачив світ я при світлі каганця 18 лютого 1945 року без лікарів і повитух, - писав поет. - Повоєнне життя батьків, на жаль, не склалося...
/